Создание сайтов WEB-POINT
Українська   Русский  

В чому різниця між електронними торгами та тендерами?


БлогСистема пошуку виконавця через тендер вже давно приміняється в більш розвинених країнах для забезпечення прозорості в сфері проведення державних закупівель. Цю саму практику вирішила використати і Україна, адже корупція стала надзвичайно актуальною проблемою, що набула особливих масштабів саме у сфері закупівель державних підприємств. Система Прозоро була створена іноземною організацією, яка спеціалізується на таких програмах. Таким чином вдалося досягти одразу декількох позитивних чинників.

Електронні аукціони та тендери мають багато спільного. Взагалі, є лише одна принципова відмінність, що зумовлена необхідністю забезпечення максимальної прозорості проведення закупівель державними підприємствами. Учасники електронного аукціону мають змогу спостерігати за його ходом, а також, бачити пропозиції своїх конкурентів. Коли ж мова йде про тендер, то результати стають відомі лише після того, як переможця виявляє система. Таким чином, всі три етапи тендеру, на кожному з яких учасники повинні покращувати свою пропозицію, є цілковито закритими, що допомагає забезпечити максимальну прозорість. Коли ж мова йде про електронний аукціон, то тут кожна пропозиція є відкритою і кожен з учасників формує свою наступну пропозицію в залежності від того, що роблять його конкуренти.

У рамках системи Прозоро можуть проводитися не лише тендери, але також і електронні торги та аукціони

Але саме тендери є максимально чесними та практично виключають можливість впливу на вирішальний результат. Таким чином, кожне приватне підприємство, незалежно від свого статусу чи досвіду роботи, може отримати перемогу у тендері. Адже тут має значення лишень цікавість Вашої пропозиції та її привабливість. Переможця автоматично визначає система без стороннього впливу людини, що допомагає забезпечити ще більшу прозорість тендерної системи. Якщо ж хтось із учасників буде мати певні сумніви стосовно рішення щодо переможця тендеру, то він має право подати відповідний документ в електронному вигляді до відповідальних органів протягом 15 діб. Скаргу буде розглянуто і якщо там і дійсно відбувся певний збій, то тендер може бути визнаний недійсним. Угода між замовником і виконавцем з мокрими печатками також публікується на сайті Прозоро, так що кожен бажаючий має право переглянути її.

Слід зауважити, що реєстрація на порталі можлива через певні акредитовані майданчики, які забезпечують справну роботу системи. Одним з таких майданчиків є Українська Універсальна Біржа tender.uub.com.ua. Там є доступ до бази тендерів, яку може переглянути кожен відвідувач порталу. Зареєстрованим користувачам відкривається можливість взяти участь у тендері та спробувати свої сили у боротьбі за отримання державного замовлення. Деякі тендери можуть носити закритий характер, проте це лише у певних конкретних випадках та зустрічається досить рідко. Загалом, всі закупівлі можна знайти на сторінці бази тендерів та проаналізувати попит на різноманітні сфери підприємницької діяльності.

Більш детально про електронні торги і тендери можна дізнатися перейшовши за цим посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/torgi-auktsiony-tendery-na-prozorro. Таким чином, практично кожне приватне підприємство отримує реальну можливість позмагатися за право виконати державне замовлення, та отримати непоганий прибуток, адже такі замовлення зазвичай є надпороговими, що визначає мінімальну суму вищу за 200 тисяч гривень для закупівлі товарів і вищу 1,5 мільйонів гривень для закупівлі певних видів робіт.Назад к списку статей