За останні декілька років значно зросла кількість аукціонів, що проходять в електронному форматі. Ця тенденція активно розпочалась ще в 2015-му році, коли система ПроЗорро вперше запрацювала на території України. З того моменту популярність формату інтернет-аукціонів тільки зростала і сьогодні ця тенденція стає ще більш помітною.

На сьогодні, використання електронних майданчиків – це один з найбільш зручних способів, як саме можна купувати комунальне, приватне або ж державне майно. Це вигідно як організаторам торгів так і учасникам, які також мають від цього багато переваг.

Розпочнемо з того, що ви можете будь-якої хвилини знайти багато цікавої інформацію про біржові котирування, індекси, отримати зворотній відгук й так далі, якщо просто перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power. Якщо ж ви не користуєтесь послугами української енергетичної біржі, то у вас є змога зробити те ж саме, обравши будь-який інший акредитований електронний майданчик.

Що можна віднести до переваг участі в електронних торгах

Почнемо з реалізації комунального, державного та приватного майна, що є найбільш популярними напрямками. Скориставшись послугами будь-якого майданчика, ви зможете швидко і без проблем знайти величезну кількість таких оголошень.

Говорячи про державні установи, користуючись таким форматом, вони отримують можливість:

 1. Реалізовувати активи, які можна назвати не зовсім потрібними. Як результат, це дозволяє отримати прибуток від їх продажу та позбутися зайвих витрат, які були потрібні для того, щоб утримувати їх протягом довгого проміжку часу;
 2. Здача нерухомості в оренду – зазвичай, такі аукціони є доцільними у випадках, якщо державна установа тимчасово не зацікавлена в використанні певних об’єктів. Здача нерухомості в оренду – це можливість отримання прибутку та уникнути зайвих витрат на утримання;
 3. Формат електронних торгів дозволяє обійтись без вкладання коштів в рекламну компанію, яка допомагає шукати покупців або ж осіб, які готові орендувати нерухомість.

Тут варто брати до уваги той момент, що сучасний формат торгів заставляє всіх учасників діяти по одним правилам. Це означає, що жоден учасник торгів немає ніяких переваг і система ПроЗорро чітко контролює весь регламент.

Користувачі мають можливість дуже просто знаходити ті товари, що є для них справді цікавими.  Це також стосується і купівлі ресурсів, які виставляються на торги за помірними цінами і можуть бути цікавими представникам малого та середнього бізнесу.

Що стосується переваг використання системи ПроЗорро, то тут також можна загострити увагу на декількох цікавих моментах:

 • Асортимент – це стосується як постачання товарів так і надання послуг. Скориставшись послугами акредитованого електронного майданчика, ви можете знайти будь-яку продукцію, яка може бути для вас цікавою. Для зручності, завжди можна скористатися фільтром, що дозволить відсортувати всі оголошення за зручним для вас принципом;
 • Тарифні умови – одна з переваг полягає в тому, що вони однакові незалежно від того, який саме акредитований майданчик буде вами обрано. В системі не передбачено ніяких потаємних платежів, які потрібно робити для отримання доступу до участі в торгах;
 • Надійність – система ПроЗорро відповідає за те, щоб всі учасники знаходились в однакових умовах та були наділена одними правами та можливостями;
 • Прозора процедура – всі торги проходять згідно вже існуючого регламенту. Це означає, що є чітко визначений алгоритм і організатори торгів як і самі учасники, зобов’язані дотримуватися всіх цих правил.

Це лише декілька моментів, насправді ж переваг значно більше і для ознайомлення з ними потрібно перевірити дію цієї системи на власному прикладі.

Який акредитований електронний майданчик краще обрати

Почнемо з того, що коли мова йде саме про акредитовані сервіси, то обираючи будь-який ресурс, ви вже можете бути впевненим в його надійності.

Тому, потрібно робити акцент на інших важливих критеріях, до яких можна віднести:

 1. Зручність інтерфейсу;
 2. Доступний функціонал;
 3. Процедура реєстрації;
 4. Активність технічної підтримки;
 5. Швидкість оновлення пропозицій;

Ваше завдання полягає в тому, щоб перейти на декілька майданчиків і на свій власний розсуд обрати той сайт, яким вам буде зручніше та приємніше користуватися.

Ви маєте можливість ознайомитися з відгуками інших користувачів і виходячи з їх власного досвіду, зробити вибір на користь одного з доступних майданчиків. Головне – це шукати сервіс, орієнтуючись на систему ПроЗорро, та впевнивсь в тому, що ви переглядаєте саме акредитовані майданчики. Це обов’язкова умова, що буде гарантувати надійність при участі в будь-яких торгах.