На сьогоднішній день робота в Києві може бути знайдена на спеціальних сайтах, де завжди є маса варіантів. Однак не варто думати, що як тільки ви додасте туди своє резюме, всі роботодавці відразу почнуть боротися за вашу увагу. На практиці все відбувається навпаки, і для того щоб отримати роботу, вам потрібно буде привернути до себе увагу і все зробити правильно. Критично важливо відповідально підійти до створення резюме. Але ще більш важливо буде правильно відреагувати на увагу роботодавців, які будуть відгукуватися на ваше резюме. Ми підготували для вас кілька порад, які допоможуть у пошуку роботи.

 • Виділяйте окремим пунктом досягнення, краще описувати їх в кількісних показниках: знизив витрати на 10%, збільшив прибуток на 30%, керував командою з 20 чоловік. І так по кожному місцю роботи.
 • Супровідний лист пишеться під кожну вакансію, на яку ви реагуєте. У ньому представляєтеся, заявляєте інтерес на вакансію, відповідаєте на питання «Чому ви?».
 • Перші відгуки, вас запрошують на інтерв’ю. Час провести професійний самоаудит. Зробіть аналіз себе як фахівця: сильні сторони, можливості, слабкі сторони, ризики. Це ще і підготовка до інтерв’ю, вас обов’язково запитають про сильні і слабкі сторони.
 • Отже, вас запросили на інтерв’ю. Підготуйте заздалегідь трихвилинну презентацію про себе. У вас є опис вакансії і досвід. Розкажіть так, щоб роботодавцю було цікаво вас слухати, акцентуйте увагу на релевантний досвід роботи в інших компаніях. Обов’язково розкажіть про сильні сторони, які допомогали в роботі, про досягнення, якими пишаєтесь.
 • Вивчіть не тільки діяльність компанії, але і останні новини перед приходом. Будьте готові до питання: «Чому саме наша компанія вас привабила?». Уникайте шаблонних формулювань, наприклад — «велика стабільна компанія». Повірте, це вже викликає роздратування, так само як і сильна сторона — «цілеспрямованість».
 • Постарайтеся поводитися природно, не підбирайте соціально бажані відповіді. Будьте дослідником, а не тільки випробуваним. На ринку праці зустрілися два продавця і покупця. Ви також вибираєте, як і роботодавець.
 • Не соромтеся задавати питання, які вас хвилюють. Моя порада — підготуйте їх заздалегідь. Що вам важливо? Колектив, стиль керівництва, робоче місце, адаптація, передача справ? Зазвичай на інтерв’ю ми втрачаємо свої питання з поля зору, а потім розчаровуємося від невідповідності очікувань.
 • Підходьте до обговорення зарплатних очікувань гнучко. Визначте бажану цифру з можливістю перегляду в + або -. Ми рекомендуємо відповідати так: «відштовхуюся від суми Х, але остаточну цифру зможу визначити тільки після повного розуміння функціоналу та рівня відповідальності».
 • Будь ласка, будьте чесні і відкриті! Нещирість відчувається завжди. А ось щирість і доброзичливість створюють «хімію», яка закладається в основу рішення на користь кандидата.

Підводячи підсумок, виділимо чотири пункти, від яких залежить успіх у пошуку роботи

 1. Ви шукаєте ту роботу, яка дійсно відповідає вашій мотивації. Якщо позиція вам не подобається, то немає ніякого сенсу намагатися знайти таку роботу. Так ви не просто поставите себе в неприємне становище, але ще й не будете розвиватися в бажаному напрямку.
 2. Набір компетенцій відповідає обраній вакансії. Якщо у вас поки немає досвіду для бажаної роботи, то почніть рух з більш низької позиції, яка з часом зможе вас привести до потрібного результату.
 3. Ви використовуєте всі можливі джерела пошуку роботи. Не обмежуйтеся одним лише сайтом, запитаєте про роботу у своїх друзів, знайомих, колег, перевірте сайти цікавих вам компаній.
 4. Ви чесні і переконливі на інтерв’ю. Це завжди помічає роботодавець. Нечесні співробітники зазвичай нікому не потрібні.